hrcak mascot   Srce   HID

Izvorni znanstveni članak

NEPREKIDNOST SAVRŠENE K-NORMALNOSTI

Ivan Lončar ; Faculty of Organization and Informatics, University of Zagreb, Varaždin, Croatia

Puni tekst: hrvatski, pdf (2 MB) str. 309-318 preuzimanja: 383* citiraj
APA 6th Edition
Lončar, I. (1982). NEPREKIDNOST SAVRŠENE K-NORMALNOSTI. Journal of Information and Organizational Sciences, (6), 309-318. Preuzeto s https://hrcak.srce.hr/81019
MLA 8th Edition
Lončar, Ivan. "NEPREKIDNOST SAVRŠENE K-NORMALNOSTI." Journal of Information and Organizational Sciences, vol. , br. 6, 1982, str. 309-318. https://hrcak.srce.hr/81019. Citirano 19.10.2019.
Chicago 17th Edition
Lončar, Ivan. "NEPREKIDNOST SAVRŠENE K-NORMALNOSTI." Journal of Information and Organizational Sciences , br. 6 (1982): 309-318. https://hrcak.srce.hr/81019
Harvard
Lončar, I. (1982). 'NEPREKIDNOST SAVRŠENE K-NORMALNOSTI', Journal of Information and Organizational Sciences, (6), str. 309-318. Preuzeto s: https://hrcak.srce.hr/81019 (Datum pristupa: 19.10.2019.)
Vancouver
Lončar I. NEPREKIDNOST SAVRŠENE K-NORMALNOSTI. Journal of Information and Organizational Sciences [Internet]. 1982 [pristupljeno 19.10.2019.];(6):309-318. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/81019
IEEE
I. Lončar, "NEPREKIDNOST SAVRŠENE K-NORMALNOSTI", Journal of Information and Organizational Sciences, vol., br. 6, str. 309-318, 1982. [Online]. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/81019. [Citirano: 19.10.2019.]

Sažetak
Topološki prostor X je K-normalan (ščepin |2|) ako svaka dva disjunktna regularno zatvorena podskupa u njemu imaju disjunktne okoline. Ako je k tome svaki regularno zatvoreni podskup prostora X nul-skup, kažemo da je X savršeno K-normalan. Ščepin |2| dokazano je da je produkt metričkih prostora savršeno K-normalan. U radu dokazujemo savršenu K-normalnost limesa inverznog niza savršeno K-normalnih prostora, uz zatvorena ireducibilna preslikavanja. Dokazuje se (savršena) K-normalnost limesa dobro uređenog sistema X = {Xα ,fαβ, ωτ }, d (Xα)<ℵτ, uz zatvorene ireducibilne projekcije fα :X→Xα . Dobiveni teoremi primjenjuju se na inverzne sisteme sevarabilnih prostora. U Dodatku data je primjena na povezanost limesa.

Hrčak ID: 81019

URI
https://hrcak.srce.hr/81019

Posjeta: 438 *