hrcak mascot   Srce   HID

Izvorni znanstveni članak

Generalization of perturbed trapezoid formula and related inequalities

Sanja Kovač ; Faculty of Geotechnical Engineering, Varaˇzdin, University of Zagreb, Hallerova aleja 7, 42000 Varaždin, Croatia
Josip Pečarić ; Faculty of Textile Technology, University of Zagreb, Prilaz Baruna Filipovi´ca 30, 10000 Zagreb, Croatia

Puni tekst: engleski, pdf (242 KB) str. 181-188 preuzimanja: 172* citiraj
APA 6th Edition
Kovač, S. i Pečarić, J. (2013). Generalization of perturbed trapezoid formula and related inequalities. Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, (515=17), 181-188. Preuzeto s https://hrcak.srce.hr/104415
MLA 8th Edition
Kovač, Sanja i Josip Pečarić. "Generalization of perturbed trapezoid formula and related inequalities." Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, vol. , br. 515=17, 2013, str. 181-188. https://hrcak.srce.hr/104415. Citirano 22.11.2019.
Chicago 17th Edition
Kovač, Sanja i Josip Pečarić. "Generalization of perturbed trapezoid formula and related inequalities." Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti , br. 515=17 (2013): 181-188. https://hrcak.srce.hr/104415
Harvard
Kovač, S., i Pečarić, J. (2013). 'Generalization of perturbed trapezoid formula and related inequalities', Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, (515=17), str. 181-188. Preuzeto s: https://hrcak.srce.hr/104415 (Datum pristupa: 22.11.2019.)
Vancouver
Kovač S, Pečarić J. Generalization of perturbed trapezoid formula and related inequalities. Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti [Internet]. 2013 [pristupljeno 22.11.2019.];(515=17):181-188. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/104415
IEEE
S. Kovač i J. Pečarić, "Generalization of perturbed trapezoid formula and related inequalities", Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, vol., br. 515=17, str. 181-188, 2013. [Online]. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/104415. [Citirano: 22.11.2019.]

Sažetak
We derive some new inequalities for perturbed trapezoid
formula and give some sharp and best possible constants.

Ključne riječi
harmonic polynomials; Legendre polynomials; perturbed trapezoid inequalities

Hrčak ID: 104415

URI
https://hrcak.srce.hr/104415

Posjeta: 277 *