hrcak mascot   Srce   HID

Izvorni znanstveni članak

Seiffert means, asymptotic expansions and related inequalites

Lenka Vukšić ; Faculty of Electrical Engineering and Computing, University of Zagreb, Unska 3, 10000 Zagreb, Croatia

Puni tekst: engleski, pdf (190 KB) str. 129-142 preuzimanja: 341* citiraj
APA 6th Edition
Vukšić, L. (2015). Seiffert means, asymptotic expansions and related inequalites. Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, (523=19), 129-142. Preuzeto s https://hrcak.srce.hr/145100
MLA 8th Edition
Vukšić, Lenka. "Seiffert means, asymptotic expansions and related inequalites." Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, vol. , br. 523=19, 2015, str. 129-142. https://hrcak.srce.hr/145100. Citirano 27.07.2021.
Chicago 17th Edition
Vukšić, Lenka. "Seiffert means, asymptotic expansions and related inequalites." Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti , br. 523=19 (2015): 129-142. https://hrcak.srce.hr/145100
Harvard
Vukšić, L. (2015). 'Seiffert means, asymptotic expansions and related inequalites', Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, (523=19), str. 129-142. Preuzeto s: https://hrcak.srce.hr/145100 (Datum pristupa: 27.07.2021.)
Vancouver
Vukšić L. Seiffert means, asymptotic expansions and related inequalites. Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti [Internet]. 2015 [pristupljeno 27.07.2021.];(523=19):129-142. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/145100
IEEE
L. Vukšić, "Seiffert means, asymptotic expansions and related inequalites", Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, vol., br. 523=19, str. 129-142, 2015. [Online]. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/145100. [Citirano: 27.07.2021.]

Sažetak
In this paper we study inequalities of the form

(1 - μ) M1(s, t) + μ M3(s, t) ≤ M2(s, t) ≤ (1 - ν) M1(s, t) + ν M3(s, t),
which cover some classical bivariate means and Seiffert means. Using techniques of asymptotic expansions detailed analysis was made and the method for obtaining optimal parameters μ and ν was described.

Ključne riječi
Seiffert means; asymptotic expansion; optimal convex combination

Projekti
HRZZ / IP / IP-2013-11-5435 / INEQUALITIES - Nejednakosti i primjene

Hrčak ID: 145100

URI
https://hrcak.srce.hr/145100

Posjeta: 479 *