hrcak mascot   Srce   HID

Izvorni znanstveni članak

The DeMeyer-Kanzaki Galois extension and its skew group ring

George Szeto
Lianyong Xue

Puni tekst: engleski, pdf (186 KB) str. 263-268 preuzimanja: 43* citiraj
APA 6th Edition
Szeto, G. i Xue, L. (2003). The DeMeyer-Kanzaki Galois extension and its skew group ring. Glasnik matematički, 38 (2), 263-268. Preuzeto s https://hrcak.srce.hr/1319
MLA 8th Edition
Szeto, George i Lianyong Xue. "The DeMeyer-Kanzaki Galois extension and its skew group ring." Glasnik matematički, vol. 38, br. 2, 2003, str. 263-268. https://hrcak.srce.hr/1319. Citirano 22.10.2021.
Chicago 17th Edition
Szeto, George i Lianyong Xue. "The DeMeyer-Kanzaki Galois extension and its skew group ring." Glasnik matematički 38, br. 2 (2003): 263-268. https://hrcak.srce.hr/1319
Harvard
Szeto, G., i Xue, L. (2003). 'The DeMeyer-Kanzaki Galois extension and its skew group ring', Glasnik matematički, 38(2), str. 263-268. Preuzeto s: https://hrcak.srce.hr/1319 (Datum pristupa: 22.10.2021.)
Vancouver
Szeto G, Xue L. The DeMeyer-Kanzaki Galois extension and its skew group ring. Glasnik matematički [Internet]. 2003 [pristupljeno 22.10.2021.];38(2):263-268. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/1319
IEEE
G. Szeto i L. Xue, "The DeMeyer-Kanzaki Galois extension and its skew group ring", Glasnik matematički, vol.38, br. 2, str. 263-268, 2003. [Online]. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/1319. [Citirano: 22.10.2021.]

Sažetak
Several characterizations are given for a ring B being a DeMeyer-Kanzaki Galois extension with Galois group G in terms of the skew group ring B * G. Consequently, the results of S. Ikehata on commutative Galois algebras are generalized.

Ključne riječi
Galois extensions; DeMeyer-Kanzaki Galois extensions; commutative Galois algebras; Azumaya algebras; H-separable extensions; skew group rings

Hrčak ID: 1319

URI
https://hrcak.srce.hr/1319

Posjeta: 204 *