hrcak mascot   Srce   HID

Izvorni znanstveni članak

Triple solutions for the one-dimensional p-Laplacian

Haishen Lu
Donal O'Regan
Ravi P. Agarwal

Puni tekst: engleski, pdf (390 KB) str. 273-284 preuzimanja: 39* citiraj
APA 6th Edition
Lu, H., O'Regan, D. i Agarwal, R.P. (2003). Triple solutions for the one-dimensional p-Laplacian. Glasnik matematički, 38 (2), 273-284. Preuzeto s https://hrcak.srce.hr/1321
MLA 8th Edition
Lu, Haishen, et al. "Triple solutions for the one-dimensional p-Laplacian." Glasnik matematički, vol. 38, br. 2, 2003, str. 273-284. https://hrcak.srce.hr/1321. Citirano 27.10.2021.
Chicago 17th Edition
Lu, Haishen, Donal O'Regan i Ravi P. Agarwal. "Triple solutions for the one-dimensional p-Laplacian." Glasnik matematički 38, br. 2 (2003): 273-284. https://hrcak.srce.hr/1321
Harvard
Lu, H., O'Regan, D., i Agarwal, R.P. (2003). 'Triple solutions for the one-dimensional p-Laplacian', Glasnik matematički, 38(2), str. 273-284. Preuzeto s: https://hrcak.srce.hr/1321 (Datum pristupa: 27.10.2021.)
Vancouver
Lu H, O'Regan D, Agarwal RP. Triple solutions for the one-dimensional p-Laplacian. Glasnik matematički [Internet]. 2003 [pristupljeno 27.10.2021.];38(2):273-284. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/1321
IEEE
H. Lu, D. O'Regan i R.P. Agarwal, "Triple solutions for the one-dimensional p-Laplacian", Glasnik matematički, vol.38, br. 2, str. 273-284, 2003. [Online]. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/1321. [Citirano: 27.10.2021.]

Sažetak
We give conditions on f involving pairs of lower and upper solutions which lead to the existence of at least three solutions to the two point boundary value problem

(|u'|p -2 u') = q(t) f(t,u,u') on (0,1), u(0) = u(1) = 0.

Ključne riječi
Lower and upper solutions; three solutions; p-Laplace equation; Nagumo condition

Hrčak ID: 1321

URI
https://hrcak.srce.hr/1321

Posjeta: 198 *