hrcak mascot   Srce   HID

Stručni rad

Poisoning with a large dose of digoxin

Z. Duraković ; Klinika za unutrašnje bolesti s poliklinikom Rebro Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatska
M. Gjurašin ; Klinika za unutrašnje bolesti s poliklinikom Rebro Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatska
F. Plavšić ; Zavod za kliničko-laboratorijsku dijagnostiku, Klinički bolnički centar u Zagrebu, Zagreb, Hrvatska

Puni tekst: hrvatski, pdf (7 MB) str. 277-284 preuzimanja: 176* citiraj
APA 6th Edition
Duraković, Z., Gjurašin, M. i Plavšić, F. (1984). Otrovanje visokom dozom digitalisa. Arhiv za higijenu rada i toksikologiju, 35 (3), 277-284. Preuzeto s https://hrcak.srce.hr/157064
MLA 8th Edition
Duraković, Z., et al. "Otrovanje visokom dozom digitalisa." Arhiv za higijenu rada i toksikologiju, vol. 35, br. 3, 1984, str. 277-284. https://hrcak.srce.hr/157064. Citirano 27.09.2020.
Chicago 17th Edition
Duraković, Z., M. Gjurašin i F. Plavšić. "Otrovanje visokom dozom digitalisa." Arhiv za higijenu rada i toksikologiju 35, br. 3 (1984): 277-284. https://hrcak.srce.hr/157064
Harvard
Duraković, Z., Gjurašin, M., i Plavšić, F. (1984). 'Otrovanje visokom dozom digitalisa', Arhiv za higijenu rada i toksikologiju, 35(3), str. 277-284. Preuzeto s: https://hrcak.srce.hr/157064 (Datum pristupa: 27.09.2020.)
Vancouver
Duraković Z, Gjurašin M, Plavšić F. Otrovanje visokom dozom digitalisa. Arh Hig Rada Toksikol. [Internet]. 1984 [pristupljeno 27.09.2020.];35(3):277-284. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/157064
IEEE
Z. Duraković, M. Gjurašin i F. Plavšić, "Otrovanje visokom dozom digitalisa", Arhiv za higijenu rada i toksikologiju, vol.35, br. 3, str. 277-284, 1984. [Online]. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/157064. [Citirano: 27.09.2020.]

Sažetak
The paper describes the course of ilness in a 63-year-old woman who ingested 10 mg of medigoxin with suicidal intent. The first signs of poisoning were nausea and vomiting. The electrocardiogram showed sings of atrioventricular dissociation and atrial fibrillation, and serum digoxin concentration was 19.9 nmol/L, The partien1: also had sings of acute renal failure with a renal failure index of 3.9. Digoxin half-life was between 30 and 90 hours, depending on renal damage. ECG signs of digitalis intoxication were in correlation with the corrected 0-T-interva! and P-T-0 index. On the seventh day of the ilness the serum digoxin concentration was 2.5 nmol/L.

Hrčak ID: 157064

URI
https://hrcak.srce.hr/157064

[hrvatski]

Posjeta: 355 *