hrcak mascot   Srce   HID

Izvorni znanstveni članak
https://doi.org/10.17559/TV-20161112172344

A zero-sum game approach for H∞ robust control of singularly perturbed bilinear quadratic systems

Ning Bin ; School of Management, Guangdong University of Technology, No. 161, Yinglong Road, Tianhe District, Guangzhou 510520, P. R. China
Cheng-ke Zhang ; School of Commerce & Economics, Guangdong University of Technology, No. 161, Yinglong Road, Tianhe District, Guangzhou 510520, P. R. China
Huai-nian Zhu ; School of Commerce & Economics, Guangdong University of Technology, No. 161, Yinglong Road, Tianhe District, Guangzhou 510520, P. R. China
Ming Cao ; School of Management, Guangdong University of Technology, No. 161, Yinglong Road, Tianhe District, Guangzhou 510520, P. R. China
Feng Hu ; School of Management, Guangdong University of Technology, No. 161, Yinglong Road, Tianhe District, Guangzhou 510520, P. R. China

Puni tekst: engleski, pdf (546 KB) str. 777-782 preuzimanja: 127* citiraj
APA 6th Edition
Bin, N., Zhang, C., Zhu, H., Cao, M. i Hu, F. (2017). A zero-sum game approach for H∞ robust control of singularly perturbed bilinear quadratic systems. Tehnički vjesnik, 24 (3), 777-782. https://doi.org/10.17559/TV-20161112172344
MLA 8th Edition
Bin, Ning, et al. "A zero-sum game approach for H∞ robust control of singularly perturbed bilinear quadratic systems." Tehnički vjesnik, vol. 24, br. 3, 2017, str. 777-782. https://doi.org/10.17559/TV-20161112172344. Citirano 08.03.2021.
Chicago 17th Edition
Bin, Ning, Cheng-ke Zhang, Huai-nian Zhu, Ming Cao i Feng Hu. "A zero-sum game approach for H∞ robust control of singularly perturbed bilinear quadratic systems." Tehnički vjesnik 24, br. 3 (2017): 777-782. https://doi.org/10.17559/TV-20161112172344
Harvard
Bin, N., et al. (2017). 'A zero-sum game approach for H∞ robust control of singularly perturbed bilinear quadratic systems', Tehnički vjesnik, 24(3), str. 777-782. https://doi.org/10.17559/TV-20161112172344
Vancouver
Bin N, Zhang C, Zhu H, Cao M, Hu F. A zero-sum game approach for H∞ robust control of singularly perturbed bilinear quadratic systems. Tehnički vjesnik [Internet]. 2017 [pristupljeno 08.03.2021.];24(3):777-782. https://doi.org/10.17559/TV-20161112172344
IEEE
N. Bin, C. Zhang, H. Zhu, M. Cao i F. Hu, "A zero-sum game approach for H∞ robust control of singularly perturbed bilinear quadratic systems", Tehnički vjesnik, vol.24, br. 3, str. 777-782, 2017. [Online]. https://doi.org/10.17559/TV-20161112172344
Puni tekst: hrvatski, pdf (546 KB) str. 777-782 preuzimanja: 375* citiraj
APA 6th Edition
Bin, N., Zhang, C., Zhu, H., Cao, M. i Hu, F. (2017). Pristup igre nulte-sume za H∞ robusno reguliranje jedinstveno perturbiranih bilinearnih kvadratnih sustava. Tehnički vjesnik, 24 (3), 777-782. https://doi.org/10.17559/TV-20161112172344
MLA 8th Edition
Bin, Ning, et al. "Pristup igre nulte-sume za H∞ robusno reguliranje jedinstveno perturbiranih bilinearnih kvadratnih sustava." Tehnički vjesnik, vol. 24, br. 3, 2017, str. 777-782. https://doi.org/10.17559/TV-20161112172344. Citirano 08.03.2021.
Chicago 17th Edition
Bin, Ning, Cheng-ke Zhang, Huai-nian Zhu, Ming Cao i Feng Hu. "Pristup igre nulte-sume za H∞ robusno reguliranje jedinstveno perturbiranih bilinearnih kvadratnih sustava." Tehnički vjesnik 24, br. 3 (2017): 777-782. https://doi.org/10.17559/TV-20161112172344
Harvard
Bin, N., et al. (2017). 'Pristup igre nulte-sume za H∞ robusno reguliranje jedinstveno perturbiranih bilinearnih kvadratnih sustava', Tehnički vjesnik, 24(3), str. 777-782. https://doi.org/10.17559/TV-20161112172344
Vancouver
Bin N, Zhang C, Zhu H, Cao M, Hu F. Pristup igre nulte-sume za H∞ robusno reguliranje jedinstveno perturbiranih bilinearnih kvadratnih sustava. Tehnički vjesnik [Internet]. 2017 [pristupljeno 08.03.2021.];24(3):777-782. https://doi.org/10.17559/TV-20161112172344
IEEE
N. Bin, C. Zhang, H. Zhu, M. Cao i F. Hu, "Pristup igre nulte-sume za H∞ robusno reguliranje jedinstveno perturbiranih bilinearnih kvadratnih sustava", Tehnički vjesnik, vol.24, br. 3, str. 777-782, 2017. [Online]. https://doi.org/10.17559/TV-20161112172344

Sažetak
U radu se opisuje pristup igre nulte sume za H∞ robusno reguliranje trajnih jedinstveno perturbiranih bilinearnih kvadratnih sustava s dodatnim unosom smetnji. Smatrajući stohastičke smetnje (ili nesigurnost) kao "igrača prirode", problem H∞ robusnog reguliranja pretvara se u model dinamičke igre nulte-sume za dvije osobe. Primjenom metode dekompozicije singularne perturbacije za rješavanje složene strategije ravnoteže točke opterećenja toga sustava, dobiva se strategija H∞ robusnog reguliranja originalnih jedinstveno uznemirenih bilinearnih kvadratnih sustava. Provjera učinkovitosti predloženog algoritma daje se na numeričkom primjeru modela kemijskog reaktora.

Ključne riječi
bilinear quadratic system; H∞ robust control; singularly perturbed; zero-sum game theory

Hrčak ID: 183037

URI
https://hrcak.srce.hr/183037

[hrvatski]

Posjeta: 757 *