hrcak mascot   Srce   HID

Stručni rad

Vjerojatnosna lema o regularnosti i njezine primjene u kombinatorici

Filip Bosnić ; Fakultät für Mathematik, Universität Bielefeld
Vjekoslav Kovač ; †Matematički odsjek, Prirodoslovno-matematički fakultet, Sveučilište u Zagrebu, Zagreb

Puni tekst: hrvatski, pdf (740 KB) str. 1-29 preuzimanja: 334* citiraj
APA 6th Edition
Bosnić, F. i Kovač, V. (2017). Vjerojatnosna lema o regularnosti i njezine primjene u kombinatorici. Osječki matematički list, 17 (1), 1-29. Preuzeto s https://hrcak.srce.hr/184160
MLA 8th Edition
Bosnić, Filip i Vjekoslav Kovač. "Vjerojatnosna lema o regularnosti i njezine primjene u kombinatorici." Osječki matematički list, vol. 17, br. 1, 2017, str. 1-29. https://hrcak.srce.hr/184160. Citirano 08.05.2021.
Chicago 17th Edition
Bosnić, Filip i Vjekoslav Kovač. "Vjerojatnosna lema o regularnosti i njezine primjene u kombinatorici." Osječki matematički list 17, br. 1 (2017): 1-29. https://hrcak.srce.hr/184160
Harvard
Bosnić, F., i Kovač, V. (2017). 'Vjerojatnosna lema o regularnosti i njezine primjene u kombinatorici', Osječki matematički list, 17(1), str. 1-29. Preuzeto s: https://hrcak.srce.hr/184160 (Datum pristupa: 08.05.2021.)
Vancouver
Bosnić F, Kovač V. Vjerojatnosna lema o regularnosti i njezine primjene u kombinatorici. Osječki matematički list [Internet]. 2017 [pristupljeno 08.05.2021.];17(1):1-29. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/184160
IEEE
F. Bosnić i V. Kovač, "Vjerojatnosna lema o regularnosti i njezine primjene u kombinatorici", Osječki matematički list, vol.17, br. 1, str. 1-29, 2017. [Online]. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/184160. [Citirano: 08.05.2021.]
Puni tekst: engleski, pdf (740 KB) str. 1-29 preuzimanja: 133* citiraj
APA 6th Edition
Bosnić, F. i Kovač, V. (2017). Probabilistic regularity lemma and its applications in combinatorics. Osječki matematički list, 17 (1), 1-29. Preuzeto s https://hrcak.srce.hr/184160
MLA 8th Edition
Bosnić, Filip i Vjekoslav Kovač. "Probabilistic regularity lemma and its applications in combinatorics." Osječki matematički list, vol. 17, br. 1, 2017, str. 1-29. https://hrcak.srce.hr/184160. Citirano 08.05.2021.
Chicago 17th Edition
Bosnić, Filip i Vjekoslav Kovač. "Probabilistic regularity lemma and its applications in combinatorics." Osječki matematički list 17, br. 1 (2017): 1-29. https://hrcak.srce.hr/184160
Harvard
Bosnić, F., i Kovač, V. (2017). 'Probabilistic regularity lemma and its applications in combinatorics', Osječki matematički list, 17(1), str. 1-29. Preuzeto s: https://hrcak.srce.hr/184160 (Datum pristupa: 08.05.2021.)
Vancouver
Bosnić F, Kovač V. Probabilistic regularity lemma and its applications in combinatorics. Osječki matematički list [Internet]. 2017 [pristupljeno 08.05.2021.];17(1):1-29. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/184160
IEEE
F. Bosnić i V. Kovač, "Probabilistic regularity lemma and its applications in combinatorics", Osječki matematički list, vol.17, br. 1, str. 1-29, 2017. [Online]. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/184160. [Citirano: 08.05.2021.]

Sažetak
Ovaj rad započinje s dva poznata teorema aditivne kombinatorike,
koji su potom svedeni na rezultat iz teorije grafova. Daljnje poopćenje
je iskazano jezikom teorije vjerojatnosti, kako bi ga se dokazalo kori-
štenjem vjerojatnosne varijante Szemerédijeve leme o regularnosti. Ta
lema daje dekompoziciju proizvoljne slučajne varijable na strukturirani
dio, pseudoslučajni dio i grešku, a u radu je iznesen njezin potpuni
dokaz.

Ključne riječi
aritmetička progresija; Rothov teorem; ugao; neusmjereni graf; pseudoslučajnost; uvjetno očekivanje

Hrčak ID: 184160

URI
https://hrcak.srce.hr/184160

[engleski]

Posjeta: 795 *