hrcak mascot   Srce   HID

Stručni rad

Two-dimensional interpolation spline

Danijel Grahovac   ORCID icon orcid.org/0000-0001-6918-3456 ; Odjel za matematiku, Sveučilište J.J. Strossmayera u Osijeku, Osijek, Hrvatska

Puni tekst: hrvatski, pdf (2 MB) str. 59-69 preuzimanja: 1.235* citiraj
APA 6th Edition
Grahovac, D. (2010). Dvodimenzionalni interpolacijski spline. Osječki matematički list, 10 (1), 59-69. Preuzeto s https://hrcak.srce.hr/59279
MLA 8th Edition
Grahovac, Danijel. "Dvodimenzionalni interpolacijski spline." Osječki matematički list, vol. 10, br. 1, 2010, str. 59-69. https://hrcak.srce.hr/59279. Citirano 31.05.2020.
Chicago 17th Edition
Grahovac, Danijel. "Dvodimenzionalni interpolacijski spline." Osječki matematički list 10, br. 1 (2010): 59-69. https://hrcak.srce.hr/59279
Harvard
Grahovac, D. (2010). 'Dvodimenzionalni interpolacijski spline', Osječki matematički list, 10(1), str. 59-69. Preuzeto s: https://hrcak.srce.hr/59279 (Datum pristupa: 31.05.2020.)
Vancouver
Grahovac D. Dvodimenzionalni interpolacijski spline. Osječki matematički list [Internet]. 2010 [pristupljeno 31.05.2020.];10(1):59-69. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/59279
IEEE
D. Grahovac, "Dvodimenzionalni interpolacijski spline", Osječki matematički list, vol.10, br. 1, str. 59-69, 2010. [Online]. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/59279. [Citirano: 31.05.2020.]

Sažetak
The paper analyzes the problem of interpolation of function $f: D\to\R$, $D\subset\R^2$ known on a discrete set of points. The usage of spline functions is especially analyzed and illustrated. Problem is illustrated on several examples by the use of product method.

Ključne riječi
spline interpolation; product method; B-spline; surface fitting

Hrčak ID: 59279

URI
https://hrcak.srce.hr/59279

[hrvatski]

Posjeta: 1.511 *