Skoči na glavni sadržaj

Recenzija, Prikaz slučaja

RAZVOJ INTERNACIONALNOG OBRAZOVNOG PROGRAMA ,,VELERI-OI IoT SCHOOL” - EU PROJEKT

Alen Jakupović ; Veleučilište u Rijeci, Rijeka, Hrvatska


Puni tekst: hrvatski pdf 125 Kb

str. 435-436

preuzimanja: 314

citiraj

Preuzmi JATS datoteku


Sažetak

Trogodišnji projekt razvoja internacionalnog obrazovnog programa ,,Veleri-OI IoT School”, koji je financirao Europski socijalni fond, započeo je 12. listopada 2018. godine. Nositelj ovog projekta vrijednog 1.769.698,00 HRK je Veleučilište u Rijeci, a partner na projektu je Sveučilište u Rijeci, Odjel za informatiku.

Ključne riječi

Veleučilište u Rijeci; internacionalni obrazovni program; internet stvari; Internet of Things; IoT; EU projekt

Hrčak ID:

220002

URI

https://hrcak.srce.hr/220002

Datum izdavanja:

13.5.2019.

Posjeta: 1.116 *




Trogodišnji projekt razvoja internacionalnog obrazovnog programa “Veleri-OI IoT School”, koji je financirao Europski socijalni fond, započeo je 12. listopada 2018. godine. Nositelj ovog projekta vrijednog 1.769.698,00 HRK je Veleučilište u Rijeci, a partner na projektu je Sveučilište u Rijeci, Odjel za informatiku. Osim razvoja novog obrazovnog programa na hrvatskom i engleskom jeziku, projekt obuhvaća i pokusnu provedbu s prvom generacijom polaznika, čime će prvi polaznici steći temeljne kompetencije nužne za razvoj i komercijalizaciju interneta stvari (engl. Internet of Things - IoT). U projekt je uključena i izrada poslovnog plana kojim će se planirati održivost obrazovnog programa nakon završetka projekta. Tablica prikazuje tri specifična i dva opća sastavna elementa projekta i njihove glavne aktivnosti.

Tablica 1.
Element 1: Razvoj novog internacionalnog obrazovnog programa iz IoT područja na engleskom jeziku

1.1. Provedba edukacije nastavnika iz područja razvoja novih obrazovnih programa te inovativnih načina poučavanja.

1.2. Razvoj novog obrazovnog programa (kurikula) temeljenog na potrebama internacionalnog tržišta rada.

Element 2: Izrada poslovnog plana novog internacionalnog obrazovnog programa
2.1. Izrada poslovnog plana s opisom osnovnih aktivnosti koje će se provoditi u sljedećih 5 godina nakon završetka projekta, kako bi novi obrazovni program dugoročno bio održiv.
Element 3: Provedba pokusnog projekta novog internacionalnog obrazovnog programa

3.1. Provedba pokusnog projekta novog internacionalnog obrazovnog programa kako bi se provjerio njegov koncept.

3.2. Provedba evaluacije kako bi se utvrdile eventualne mane novog obrazovnog programa te identificirale i implementirale korektivne mjere.

Element V: Promidžba i vidljivost

V.1. Izrada promidžbenih materijala.

V.2. Održavanje konferencija i promidžbenih prezentacija

Element PM: Upravljanje projektom i administracija

PM.1. Praćenje provedbe projekta.

PM.2. Izvještavanje o provedbi projekta.

PM.3. Evaluacija projekta.

Cjelokupan projekt sastoji se od ukupno 94 temeljne projektne aktivnosti od kojih svaka ima definiran ishod. Provodit će ih projektni tim koji se sastoji od 13 članova: izv. prof. dr. sc. Alen Jakupović (voditelj projekta), izv. prof. dr. sc. Sanja Čandrlić (zamjenica voditelja projekta), dr. sc. Melita Zec Vojinović (administrativna voditeljica projekta), dr. sc. Davor Širola, dr. sc. Ozren Rafajac, dr. sc. Martina Ašenbrener Katić, dr. sc. Igor Jugo, mr. sc. Vesna Krajči, Vlatka Davidović, Sabrina Šuman, Damir Malnar, Dijana Đerđa i Ivan Tadić.

Većina planiranog proračuna projekta namijenjena je trošku ljudskog rada, a određeni iznos utrošit će se na nabavu opreme potrebne za izvođenje obrazovnog programa: deset prijenosnih računala, dva 3D pisača, jedna glodalica, 84 mikrokontrolera i mikroračunala i niz senzora, aktuatora, pasivnih elemenata, alata za elektoniku i laboratorijskih spojnih pločica.

Više o projektu može se doznati na internetskim stranicamawww.iot-school.veleri.hr, a s projektnim timom može se kontaktirati elektroničkom poštom iot-school@veleri.hr.

zbornik-veleri-7-435-g1.jpg


This display is generated from NISO JATS XML with jats-html.xsl. The XSLT engine is libxslt.