Skoči na glavni sadržaj

Sažetak sa skupa

Odmah i rano obnovljeni i opterećeni pojedinačni zubni usadci nakon imedijatne i rane implantacije u anteriorna i posteriorna područja -prikazi slučajeva

J. Gorjanc jr.
M. Gorjanc


Puni tekst: hrvatski pdf 78 Kb

str. 280-280

preuzimanja: 413

citiraj

Puni tekst: engleski pdf 78 Kb

str. 281-281

preuzimanja: 547

citiraj


Sažetak

Tradicionalno prihvaćenim protokolom za postizanje oseointegracije prihvaća se da razdoblje cijeljenja bez opterećenja iznosi 4 do 6 mjeseci - a uveli su ga Bränemark i suradnici 1977. godine. Kao rezultat dotjeranih protokola, optimiziranog dizajna usatka i ostalih površinskih obilježja, danas je moguće postići da razdoblje cijeljenja bude kraće. Nekoliko autora navodi da je stopa uspjeha pri postavljanju imedijatnih implantata križno stabiliziranih bilo krutom prečkom ili fiksnom privremenom protezom usporediva s onom pri konvencionalnom postavljanju usatka. Danas se u sve više radova i prikaza slučajeva iznose rezultati postavljanja imedijatnih i rano opterećenih usatka pojedinačnih zuba u anteriornim i posteriornim područjima.
U ovom prikazu slučajeva iznosimo rezultate postavljanje imedijatnih i ranih implantata te ranih i imedijatnih protetičkih restoracija (imedijatni, funkcijski neopterećeni) implantata pojedinačnih zuba u anteriornim i posteriornim područjima.
Pri ranoj i imedijatnoj restoraciji zubnih usadaka i dalje je bitan pažljiv odabir pacijenata i planiranje liječenja. Premda tehnika imedijatnog i ranog opterećenja omogućava očuvanje mekog i tvrdog tkiva, a pacijentu osigurava komfor i estetiku i pokazuje se uspješnom, nužno je duže razdoblje evaluacije postignutih rezultata i veća populacija pacijenata.

Ključne riječi

Hrčak ID:

629

URI

https://hrcak.srce.hr/629

Datum izdavanja:

15.12.2005.

Podaci na drugim jezicima: engleski

Posjeta: 1.942 *