hrcak mascot   Srce   HID

Prethodno priopćenje

ИНТЕРФЕРЕНЦИЈА ВО ИЗРАЗУВАЊЕТО НА ПОЛОТ И НА ГРАМАТИЧКИОТ РОД ВО НОВИНАРСКИТЕ ТЕКСТОВИ НА ИНТЕРНЕТ И ВО ДРУГИТЕ ПИШАНИ МЕДИУМИ

Snežana Petrova Džambazova ; Институт за македонски јазик „Крсте Петков-Мисирков“, Скопје, Македонија

Puni tekst: makedonski, pdf (153 KB) str. 0-0 preuzimanja: 205* citiraj
APA 6th Edition
Petrova Džambazova, S. (2012). ИНТЕРФЕРЕНЦИЈА ВО ИЗРАЗУВАЊЕТО НА ПОЛОТ И НА ГРАМАТИЧКИОТ РОД ВО НОВИНАРСКИТЕ ТЕКСТОВИ НА ИНТЕРНЕТ И ВО ДРУГИТЕ ПИШАНИ МЕДИУМИ. Filološke studije, 10 (2), 0-0. Preuzeto s https://hrcak.srce.hr/138380
MLA 8th Edition
Petrova Džambazova, Snežana. "ИНТЕРФЕРЕНЦИЈА ВО ИЗРАЗУВАЊЕТО НА ПОЛОТ И НА ГРАМАТИЧКИОТ РОД ВО НОВИНАРСКИТЕ ТЕКСТОВИ НА ИНТЕРНЕТ И ВО ДРУГИТЕ ПИШАНИ МЕДИУМИ." Filološke studije, vol. 10, br. 2, 2012, str. 0-0. https://hrcak.srce.hr/138380. Citirano 19.10.2019.
Chicago 17th Edition
Petrova Džambazova, Snežana. "ИНТЕРФЕРЕНЦИЈА ВО ИЗРАЗУВАЊЕТО НА ПОЛОТ И НА ГРАМАТИЧКИОТ РОД ВО НОВИНАРСКИТЕ ТЕКСТОВИ НА ИНТЕРНЕТ И ВО ДРУГИТЕ ПИШАНИ МЕДИУМИ." Filološke studije 10, br. 2 (2012): 0-0. https://hrcak.srce.hr/138380
Harvard
Petrova Džambazova, S. (2012). 'ИНТЕРФЕРЕНЦИЈА ВО ИЗРАЗУВАЊЕТО НА ПОЛОТ И НА ГРАМАТИЧКИОТ РОД ВО НОВИНАРСКИТЕ ТЕКСТОВИ НА ИНТЕРНЕТ И ВО ДРУГИТЕ ПИШАНИ МЕДИУМИ', Filološke studije, 10(2), str. 0-0. Preuzeto s: https://hrcak.srce.hr/138380 (Datum pristupa: 19.10.2019.)
Vancouver
Petrova Džambazova S. ИНТЕРФЕРЕНЦИЈА ВО ИЗРАЗУВАЊЕТО НА ПОЛОТ И НА ГРАМАТИЧКИОТ РОД ВО НОВИНАРСКИТЕ ТЕКСТОВИ НА ИНТЕРНЕТ И ВО ДРУГИТЕ ПИШАНИ МЕДИУМИ. Filološke studije [Internet]. 2012 [pristupljeno 19.10.2019.];10(2):0-0. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/138380
IEEE
S. Petrova Džambazova, "ИНТЕРФЕРЕНЦИЈА ВО ИЗРАЗУВАЊЕТО НА ПОЛОТ И НА ГРАМАТИЧКИОТ РОД ВО НОВИНАРСКИТЕ ТЕКСТОВИ НА ИНТЕРНЕТ И ВО ДРУГИТЕ ПИШАНИ МЕДИУМИ", Filološke studije, vol.10, br. 2, str. 0-0, 2012. [Online]. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/138380. [Citirano: 19.10.2019.]

Hrčak ID: 138380

URI
https://hrcak.srce.hr/138380

Posjeta: 275 *