hrcak mascot   Srce   HID

Review article

ЗА ПРЕВОДОТ НА НЕКОИ СПЕЦИФИЧНИ КУЛТУРНИ ФЕНОМЕНИ ОД ГЕРМАНСКИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ВО ШНИЦЛЕРОВАТА НОВЕЛА „ПОРУЧНИКОТ ГУСТЛ“

Darinka Marolova ; Филолошки факултет Универзитетот „Гоце Делчев“, Штип, Македонија

Fulltext: macedonian, pdf (208 KB) pages 0-0 downloads: 328* cite
APA 6th Edition
Marolova, D. (2014). ЗА ПРЕВОДОТ НА НЕКОИ СПЕЦИФИЧНИ КУЛТУРНИ ФЕНОМЕНИ ОД ГЕРМАНСКИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ВО ШНИЦЛЕРОВАТА НОВЕЛА „ПОРУЧНИКОТ ГУСТЛ“. Filološke studije, 12 (1), 0-0. Retrieved from https://hrcak.srce.hr/138423
MLA 8th Edition
Marolova, Darinka. "ЗА ПРЕВОДОТ НА НЕКОИ СПЕЦИФИЧНИ КУЛТУРНИ ФЕНОМЕНИ ОД ГЕРМАНСКИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ВО ШНИЦЛЕРОВАТА НОВЕЛА „ПОРУЧНИКОТ ГУСТЛ“." Filološke studije, vol. 12, no. 1, 2014, pp. 0-0. https://hrcak.srce.hr/138423. Accessed 12 Nov. 2019.
Chicago 17th Edition
Marolova, Darinka. "ЗА ПРЕВОДОТ НА НЕКОИ СПЕЦИФИЧНИ КУЛТУРНИ ФЕНОМЕНИ ОД ГЕРМАНСКИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ВО ШНИЦЛЕРОВАТА НОВЕЛА „ПОРУЧНИКОТ ГУСТЛ“." Filološke studije 12, no. 1 (2014): 0-0. https://hrcak.srce.hr/138423
Harvard
Marolova, D. (2014). 'ЗА ПРЕВОДОТ НА НЕКОИ СПЕЦИФИЧНИ КУЛТУРНИ ФЕНОМЕНИ ОД ГЕРМАНСКИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ВО ШНИЦЛЕРОВАТА НОВЕЛА „ПОРУЧНИКОТ ГУСТЛ“', Filološke studije, 12(1), pp. 0-0. Available at: https://hrcak.srce.hr/138423 (Accessed 12 November 2019)
Vancouver
Marolova D. ЗА ПРЕВОДОТ НА НЕКОИ СПЕЦИФИЧНИ КУЛТУРНИ ФЕНОМЕНИ ОД ГЕРМАНСКИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ВО ШНИЦЛЕРОВАТА НОВЕЛА „ПОРУЧНИКОТ ГУСТЛ“. Filološke studije [Internet]. 2014 [cited 2019 November 12];12(1):0-0. Available from: https://hrcak.srce.hr/138423
IEEE
D. Marolova, "ЗА ПРЕВОДОТ НА НЕКОИ СПЕЦИФИЧНИ КУЛТУРНИ ФЕНОМЕНИ ОД ГЕРМАНСКИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ВО ШНИЦЛЕРОВАТА НОВЕЛА „ПОРУЧНИКОТ ГУСТЛ“", Filološke studije, vol.12, no. 1, pp. 0-0, 2014. [Online]. Available: https://hrcak.srce.hr/138423. [Accessed: 12 November 2019]

Hrčak ID: 138423

URI
https://hrcak.srce.hr/138423

Visits: 395 *