hrcak mascot   Srce   HID

Stručni rad

Grčko - kineski stil u teoriji brojeva

Ivan Matić   ORCID icon orcid.org/0000-0001-9264-9293 ; Odjel za matematiku, Sveučilište J.J. Strossmayera u Osijeku, Osijek, Hrvatska
Domagoj Ševrdija ; Odjel za matematiku, Sveučilište J.J. Strossmayera u Osijeku, Osijek, Hrvatska

Puni tekst: hrvatski, pdf (252 KB) str. 43-57 preuzimanja: 653* citiraj
APA 6th Edition
Matić, I. i Ševrdija, D. (2010). Grčko - kineski stil u teoriji brojeva. Osječki matematički list, 10 (1), 43-57. Preuzeto s https://hrcak.srce.hr/59278
MLA 8th Edition
Matić, Ivan i Domagoj Ševrdija. "Grčko - kineski stil u teoriji brojeva." Osječki matematički list, vol. 10, br. 1, 2010, str. 43-57. https://hrcak.srce.hr/59278. Citirano 07.12.2019.
Chicago 17th Edition
Matić, Ivan i Domagoj Ševrdija. "Grčko - kineski stil u teoriji brojeva." Osječki matematički list 10, br. 1 (2010): 43-57. https://hrcak.srce.hr/59278
Harvard
Matić, I., i Ševrdija, D. (2010). 'Grčko - kineski stil u teoriji brojeva', Osječki matematički list, 10(1), str. 43-57. Preuzeto s: https://hrcak.srce.hr/59278 (Datum pristupa: 07.12.2019.)
Vancouver
Matić I, Ševrdija D. Grčko - kineski stil u teoriji brojeva. Osječki matematički list [Internet]. 2010 [pristupljeno 07.12.2019.];10(1):43-57. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/59278
IEEE
I. Matić i D. Ševrdija, "Grčko - kineski stil u teoriji brojeva", Osječki matematički list, vol.10, br. 1, str. 43-57, 2010. [Online]. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/59278. [Citirano: 07.12.2019.]

Sažetak
Opisujemo provođenje Euklidova algoritma na kineskom abakusu te
izvodimo ograničenja provođenja tog postupka na kineskom abakusu
s proizvoljnim brojem stupaca.

Ključne riječi
abakus; Euklidov algoritam; ograničenja računanja

Hrčak ID: 59278

URI
https://hrcak.srce.hr/59278

[engleski]

Posjeta: 904 *