hrcak mascot   Srce   HID

Izvorni znanstveni članak

On some conversions of the Jensen-Steffensen inequality

Slavica Ivelić ; Faculty of Civil Engineering and Architecture, University of Split, Matice hrvatske 15, 21000 Split, Croatia
Josip Pečarić ; Faculty of Textile Technology, University of Zagreb, Prilaz Baruna Filipovi´ca 30, 10000 Zagreb, Croatia

Puni tekst: engleski, pdf (355 KB) str. 107-122 preuzimanja: 199* citiraj
APA 6th Edition
Ivelić, S. i Pečarić, J. (2013). On some conversions of the Jensen-Steffensen inequality. Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, (515=17), 107-122. Preuzeto s https://hrcak.srce.hr/104411
MLA 8th Edition
Ivelić, Slavica i Josip Pečarić. "On some conversions of the Jensen-Steffensen inequality." Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, vol. , br. 515=17, 2013, str. 107-122. https://hrcak.srce.hr/104411. Citirano 10.08.2020.
Chicago 17th Edition
Ivelić, Slavica i Josip Pečarić. "On some conversions of the Jensen-Steffensen inequality." Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti , br. 515=17 (2013): 107-122. https://hrcak.srce.hr/104411
Harvard
Ivelić, S., i Pečarić, J. (2013). 'On some conversions of the Jensen-Steffensen inequality', Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, (515=17), str. 107-122. Preuzeto s: https://hrcak.srce.hr/104411 (Datum pristupa: 10.08.2020.)
Vancouver
Ivelić S, Pečarić J. On some conversions of the Jensen-Steffensen inequality. Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti [Internet]. 2013 [pristupljeno 10.08.2020.];(515=17):107-122. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/104411
IEEE
S. Ivelić i J. Pečarić, "On some conversions of the Jensen-Steffensen inequality", Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, vol., br. 515=17, str. 107-122, 2013. [Online]. Dostupno na: https://hrcak.srce.hr/104411. [Citirano: 10.08.2020.]

Sažetak
Some conversions of the Jensen-Steffensen inequality
for convex functions are considered. Applying exp-convex method
improvements and reverses of the Slater-Pečarić inequality are obtained.
Related Cauchy’s type means are defined and some basic
properties are given.

Ključne riječi
Cauchy’s means; convex functions; Jensen-Steffensen inequality; Slater-Pečarić inequality

Hrčak ID: 104411

URI
https://hrcak.srce.hr/104411

Posjeta: 317 *